Varlık Yayınevi
     
 
  Blog
   
Anasayfa Tarihçe Varlık Dergisi Kitaplar İletişim Yardım
E-KİTAP
BELGESEL
DENEME
KİŞİSEL GELİŞİM
ŞİİR
ÇOCUK KİTAPLARI
DERLEME
BİLİM
DÜŞÜN
BİLİMKURGU
ROMAN
SİYASET/TARİH
ÖYKÜ
EKONOMİ/İŞLETME
ANI/GÜNLÜK
OKÜLT
İNDİRİMLİ SETLER
KARİKATÜR
Yenilik ve kitap dünyasındaki gelişmelerden haberdar olmak için
E-Postanızı girin
 

GÜVEN VE İLHAM VER - Başkalarının İçindeki Mükemmelliği Açığa Çıkarmak İçin
Stephen M. R. Covey
GÜVEN VE İLHAM VER - Başkalarının İçindeki Mükemmelliği Açığa Çıkarmak İçin 
Türkçesi: Filiz Deniztekin
KİŞİSEL GELİŞİM
384 sayfa
ISBN: 978-975-434-697-8
Kitabı Satın Al Arkadaşıma Gönder!


GÜVEN VE İLHAM VER - Başkalarının İçindeki Mükemmelliği Açığa Çıkarmak İçin

Güven: Her Şeyi Değiştiren Tek Şey adlı etkileyici kitabın yazarı Stephen M. R. Covey, Güven ve İlham Ver’de dünyamızın değiştiğini ama liderlik tarzımızın değişmediğini belirtiyor. Kuruluşların, ekiplerin, okulların ve ailelerinin çoğu bugün hâlâ “Kumanda ve Kontrol”e dayalı bir modelden yola çıkarak mevkiye, hiyerarşilere ve uyuma odaklanıyor. Ancak işgücünün değişen demografisi, işin kendisinin değişen doğası ve nerede nasıl çalışacağımıza dair seçenekler nedeniyle, bu eski yaklaşım artık zaman aşımına uğradı. Covey’in çözümüyse basit: Eski Kumanda ve Kontrol modelinden yeni “Güven ve İlham Ver” tarzına geçmek. Güven ve İlham Ver yaklaşımı, insanların yaratıcı, iş birliğine yatkın ve potansiyelle dolu olduğuna inanmakla başlar. Paradigmayı değiştirir ve modeli, başkalarını yönetmekten insanlara liderlik etmeye, konumdan etkiye, denetlemekten güvenmeye, motivasyondan ilhama dönüştürür.

Liderler mikro-yönetime başvurmak yerine kendini yönetmenin gücünden yararlanırlar. Daha fazla itaat yerine yürekten bağlılığı ve onunla birlikte gelen tutku ve yaratıcılığı ortaya çıkarırlar. Bunun sonucuysa Kumanda ve Kontrol’ün üretemeyeceği düzeyde bir aidiyet, işbirliği ve performanstır. İnsanlar güvenilmeyi isterler ve güvenen bir liderleri olduğunda ellerinden gelenin en iyisini yapmak ve en iyi şekilde üretmek için ilham alırlar.

“Yıllar boyunca insanlara başucu kitabımın ‘Güven’ olduğunu söyledim. ‘Güven ve İlham Ver’i okuduktan sonra, artık iki başucu kitabım olduğunu söylemek zorundayım.” -Zoom’un kurucusu ve CEO’su, Eric Yuan
   


Anasayfa   |   Tarihçe   |   Varlık Dergisi   |   Kitaplar   |   İletişim
Copyright © 2017 VARLIK YAYINLARI
İHB Reklam Ajansı